Zajímavá kniha. Myslím, že mi moc nepomohla. Většinu myšlenek z ní jsem už znala od teamprenerů. Měla jsem si jí přečíst dřív. Myslím, že by se mi nejvíce hodila na začátku mé role projektového manažera.
Inner game – jejím cílem je omezit vše, co stojí v cestě poznání a projevení potenciálu člověka v jeho plném rozsahu.
Outer game – Cílem je překonat vnější překážky bránící dosáhnout vnějších cílů.
Jako manažer se musíme zaměřit na rozvoj Inner game, bez toho nám jakýkoliv pokrok učiněný v Outer game bude k ničemu. Musíme rozvíjet sami sebe. Měnit se tak, aby to bylo v souladu s naší přirozeností. Musíme poznat sami sebe.
První já a Druhé já
První já - Hlas, který dává příkazy a hodnotí podávaný výkon. Je kritický. Vše zná a nedůvěřuje druhému já. Drží nad námi kontrolu. Vše řídí podle naučených procesů.
Druhé já - Naše podvědomí. Představuje náš vnitřní potenciál, všechny využívané a nevyužívané schopnosti, včetně schopnosti učit se a rozvíjet vrozený talent. Toto já nás řídilo, když jsme byli malí. Postupně šlo do pozadí.
Nejlepší výkony, v jakémkoliv odvětví, podáváme jen tehdy, když První já mlčí a neplete se Druhému já do toho, co dělá. Je těžké toho dosáhnout. Musíme upozadit to co známe a vydat se do neznáma.
METODA STOP – smyslem je pomoci jednotlivci nebo týmu přestat se dívat na svět tunelem setrvačného jednání a umožnit jim tak obnovit mobilitu a vědomý přístup k práci.
S – Step back (krok zpátky – z čím větší dálky se podíváš, tím lepší výsledek)
T – Think (přemýšlej)
O – Organize your thoughts (uspořádej si myšlenky)
P – Proceed (jednej)
Ráda bych tuto metodu v našem týmu vyzkoušela. Když k tomu nebude příležitost v týmu, určitě to vyzkouším v projektu.
ATP
Myslím, že se svým druhým já pracuji dobře. Našla jsem svůj směr a snažím se maximálně využít svůj potenciál. Bohužel jsem vůči sobě neustále kritická. I když udělám něco ze svého nitra, později to kritizuji.