Faktomluva


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 15.11.2021

Faktomluva   Hans Rosling

Čím dál tím častěji se setkávám s problémem, že ne vše co říkám nebo dělám se odehrává na základě domněnek namísto faktů. 


Tuto knihu jsem si vybral právě proto, abych se naučil komunikovat podle ověřených faktů a abych věděl, jak a kde je najít. 


Jednou z oblastí, kde si lidé co nejméně ověřují svá tvrzení a šíří nejčastěji falešné zprávy na základě domněnek je všeobecný rozvoj - politika, ekonomika, kultura a celkově svět kolem nás, což je pro mě teď velice zajímavé téma, protože si myslím, že umět se pohybovat v aktuálním dění a mít ty správné informace je velkou a nedílnou součástí podnikání.

Naše znalosti o dění kolem nás jsou většinou rozšířeny do té míry informovanosti, kterou nám poskytují média a různé informační kanály, na které každý den zabrouzdáme. Většina z nich nám však dávají mylné, přehnané nebo neúplné informace a často se věci kolem nás zdají horší, než doopravdy jsou. Ideálním příkladem je současná pandemická situace, kdy spousta z nás v jejím průběhu žila a stále žije ve strachu, který v nás vyvolávají média. 


Pokud chceme při ověřování informací postupovat dle pravidel faktomluvy, je zapotřebí, abychom:


Jednoduše řečeno, pokud získáme nějakou informaci, která v nás například vyvolá paniku, je zapotřebí zachovat klidnou hlavu a těmito pravidly si ji ověřit. Toto chci zakomponovat do svého běžného života, protože se mi často stává, že po zjištění nějaké zásadnější informace nebo pokud se něco stane, začnu reagovat přehnaně a začínám panikařit. Když se na to ale podívám s odstupem času a zjištěním více informací, tak vidím, že nemusí být na první pohled vše tak černé, jak to vypadá. 


Kniha mi přišla i přes spoustu grafů, což úplně nezjednodušuje její čtení, velmi zajímavá a ač nám může přijít spousta informací z ní velmi logická, tak při ohlédnutí zpět vidím, že jsem tyto informace doposud nevyužíval. Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: