Boss Babiš


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 11.10.2021

Boss Babiš   Jaroslav Kmenta

V poslední době jsem měl chuť na nějakou odpočinkovější knížku a jelikož bylo období před volbami, tak jsem se chtěl dozvědět něco málo o našem premiérovi Andreji Babišovi. Jelikož už jsem se s tvorbou investigativního novináři Jaroslava Kmenty setkal, tak jsem věděl, že knížka bude přesně tím, co jsem hledal.


Nešlo mi jen o současnou politickou situaci, kterou známe z novin a článků na internetu, ale především o to, jak přišel Andrej Babiš od založení hnutí ANO k tak rychlému politickému vzestupu, jaká je jeho podnikatelská historie a jakou roli hraje Babiš jako podnikatel v tom, že je premiérem ČR. Domnívám se taky, že pro založení a vzestup firmy je dobré znát podnikatelské prostředí, ve kterém se pohybujeme a jak to v něm funguje.


Přesně tím se řídí i Babiš. Má správné kontakty na správných místech a přesně ví co dělá. V začátcích podnikání mu pravděpodobně nejvíce pomohla pracovitost, výdrž a trocha štěstí, což jsou ty pozitivnější body. Později, s větší touho po moci, přišly podvody, což mu možná k bohatství pomohlo, ale spousta věcí, kterých se dopustil určitě etická nebyla.


Pokud bych se koukal na Babiše čistě jako na podnikatele, tak bych ho bral za úspěšného a cílevědomého člověka, který ví co chce a jak toho dosáhnout. Velkým přešlapem za mě byl jeho vstup do politiky, kterým na sebe jen zbytečně poukázal a dodnes si pokládám otázku, proč tomu tak udělal. Potřebuje si tím snad krýt záda? Všechny kauzy, které na něj začaly vycházet a nebylo jich málo, co by premiér zatím zvládal celkem lehce odpálkovat. Pravděpodobně tomu pomohl i fakt, že před vstupem do politiky se stal vlastníkem většiny českých médií a může je tak lehce ovládat. Boj proti korupci a lepší Česko mu snad už nikdo s takovým střetem zájmů nemůže věřit, i když po výsledcích voleb, které se odehrály tento víkend, tomu stále spousta z nás věří.


Andrej Babiš mým vzorem pro život určitě nikdy nebude, i když se mu musí přiznat, že to co dělá, dělá opravdu dobře. Ze světa podnikání přenesl do své politické kariéry jednu zásadní věc, kterou spousta našich politiků neumí - marketing. I když na to má pravděpodobně celý tým odborníků, tak určitě dobře ví, že je důležité, aby o něm lidé stále slyšeli, věděli na čem pracuje a mohl se pyšnit vším dobrým co udělal. Přesně k tomu využívá sociální sítě a myslím, že i přes spoustu negativních komentářů převládají pozitivní reakce.


Myslím si, že se snaží řídit stát jako svoji firmu, což ale v případě demokratické republiky není možné a je zapotřebí respektovat, přijímat a pracovat s jinými názory, než jsou ty jeho. Právě proto by se možná měl vrátit zpět k podnikání nebo přehodnotit své politické postoje.


Kniha mi velmi pomohla rozšířit si všeobecný přehled, zjistil jsem, jak byl podnikatel Babiš napojený na politiku v ČR již po roce 1989, dlouhodobě se zná s prezidentem Zemanem (což také vypovídá o některých věcech) a pravděpodobně, což jsou ale jen neprověřené domněnky, podporoval skrz zahraniční firmu ČSSD.
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: