Steve Jobs


2 body

Hodnocení: 86.7 %

Přidáno: 29.10.2019

Steve Jobs   Isaacson Walter

Vždycky mě zajímají autobiografie nějakých známých osobností. Proto jsem zvolila tuto knihu. Osobně značku Apple máme v rodině nejčastěji, jelikož nám jejich elektronika vyhovuje. Je až neuvěřitelné jak mají vše promakané do nejmenších detailů.

Osobně jsem chtěla vědět, jaký měl Steve Jobs život a velice mne to překvapilo. Dozvěděla jsem se, že je adoptovaný. Neměl rád, když mu někdo říkal, že je tím poznamenaný, jelikož to tak vůbec nebral. Své adoptivní rodiče bral, jako své pravé rodiče. Jen mi přišlo, že v nějakých situacích toho dost zneužil. Jako třeba studování dražší školy, kterou si jeho rodiče nemohli, úplně dovolit.

Pro mne byla kniha velice poutavá. Překvapilo mě, jak byl Steve nadaný už odmala. Zajímal se o elektroniku a jeho znalosti v tomto oboru byly až neuvěřitelné. 

Kniha obsahuje spousty rozhovorů s jeho kamarády, spolupracovníky, zaměstnanci, ale i ty, kteří ho neměli zrovna dvakrát rádi. 

Jobs si šel za svým snem. Nebo snem, když se něčeho namanul, stál si za svým a jen tak se nenechal zastavit nějakou překážkou. Ve svých třiadvaceti dostal svou partnerku do jiného stavu. O své dítě se však nestaral, jen jim finančně pomáhal. Miloval svou práci a té věnoval, dá se říct celý svůj život. I když mu byla diagnostikována rakovina a byla možnost ji vyléčit, léčby odkládal a snažil se ji vyléčit jinou cestou. Nakonec mu museli transplantovat játra.

Kniha někdy dost zasahuje do jeho soukromého života. Je až neuvěřitelné co všechno dovolil psát. Ale chtěl, abychom věděli vše a nechtěl nic tajit.

Z této knihy si odnáším mnoho. Vím, že jde vše, když se chce. Pokud bych chtěla, třeba začít podnikat je důležité nebrat tolik ohledy na ostatní a jít si za svým snem. Hodnocení: 86.7 %

Nový komentář:Komentáře (1):Václav Švec - 11.11.2019 - 18:07


Mám rád knihy o životech známých osobností, jsou inspirující. Našla jsi v knize něco, co se dá "od Steva" rovnou převzít a používat v praxi týmové společnosti?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Sleduj nás na sociálních sítích: