Start


1 bod

Hodnocení: 100 %

Přidáno: 30.10.2022

Restart, průvodce podnikatelským minimalismem   Jason Fried a David Heinemeier Hansson

Kniha RESTART nabízí jednoduché a srozumitelné tipy pro podnikání, což pro mě bylo ideální, jelikož jsem se nikdy v tomto oboru nepohyboval. Potřeboval jsem prostě knihu, která mi otevře dveře do tohoto světa. Autoři Jason Fried a David Heinemeier Hansson zakladatelé firmy 37signals jsou v tomto oboru zběhlí, a tak poskytuje velmi praktické rady, to pro mě bylo také klíčové.

Téma, jež se v knize stále opakuje jsou priority. Na Training session jsme probírali téma time managementu, kde se slovo priorita skloňovalo také velmi často. Ale setkal jsem se s ním už dříve. Na střední škole jsme se věnovali Eisenhowerově principu, jenž dělí problémy podle důležitosti a naléhavosti. Tímto principem jsem se inspiroval, a ve svém TO DO dělím věci na ty, které musím udělat co nejdříve a na ty, které zatím nejsou akutní. 

V knize jsem se dočetl, že není dobrý nápad označovat priority čísly, ale spíše vizuálně, tedy dát úplně nahoru nejdůležitější položku, až ji dokončím, můžu se věnovat dalšímu úkolu. To se mi osvědčilo, nehromadí se mi tak vícero úkolů. Já přidávám k úkolům i čas, abych věděl, kdy se práci mám věnovat. Při určování času bych chtěl ještě využít metodu time bufferingu, tedy přidání času navíc, aby se nestávalo, že daný úkol nestihnu, a bude se mi proto plán hroutit.

Zároveň si dám pozor, abych to s plánováním nepřehnal. Autoři upozorňují na to, že plán je pouhý odhad a lidé nejsou v odhadování příliš dobří. Tato myšlenka nezpochybňuje význam vize nebo cílů, jen se snaží ukázat, že nemá smysl plánovat roky dopředu, proto je lepší dávat pozornost tomu co se bude dít zítra nebo za týden.

Další téma, kterému autoři dávají velký význam je rychlost a jednoduchost. Při zakládání projektu se ptají: Kdybyste měli business rozběhnout do dvou týdnů, co byste osekali? Zrovna tato otázka ve mně rezonovala. Položení této otázky určí naše priority. A vím, že to funguje. Při splácení faktury jsme byli nuceni jednat rychle a i díky tomu jsme dosáhli našeho cíle. Nápad nebyl tak důležitý jako jeho realizace, nebyl čas vymýšlet vymoženosti, což nám práci usnadnilo.

Domnívám se, že kvůli spěchu nebyl výsledek často kvalitní. Je sice dobré udělat produkt co nejjednodušší, ale o to větší by měl být kladen důraz na kvalitu. A k tomu nepotřebujeme nejlepší výbavu: techniku, prostory, hromadu peněz nebo zaměstnanců. Je důležité ve své podnikání věřit a stát si za ním i za cenu ztráty některých zákazníků.

Popsal jsem jen pár z mnoha myšlenek této knihy. RESTART bude startem pro moje nadcházející projekty. Kniha mi dodala sebevědomí a spoustu inspirace.



Hodnocení: 100 %

Nový komentář:







Komentáře (1):



Minh Ly Bui Thi - 30.10.2022 - 20:54


Páni, rozhodnutí přečíst si tuhle esej byla pro mě trefa do černého, jelikož zde, popisuješ i své zkušenosti s time managementem. Často bojuji se špatným plánováním a nedostatkem času na plnění důležitých úkolů. Určitě se tě budu muset vyzpovídat ohledně Eisenhowerově principu a další tipy, na rozplánování dne. Zároveň mě zajímá, co dalšího ti kniha přinesla a jaké přínosné myšlenky přinese do tvého nadcházejícího projektu. Líbí se mi, jak v eseji vytyčuješ, čemu se raději vyhnout a nabídneš hned čím to nahradit. Můžu ještě dodat, jak skvělé je název tvé eseje? Start - a na závěr je napsáno ,,RESTART bude startem pro moje nadcházející projekty." (to je geniální). A taky potřebuji nutně vědět, jestli neznáš nějakou knihu s jednoduchými (a fungujícími) tipy na time management. Děkuji :)

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 2

05.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

02.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: