Radikální otevřenost


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 24.01.2022

Radikální otevřenost   Kim Scott

Knížku Radikální otevřenost jsem si vybrala, protože mám v LC komunikaci a tato kniha je na to naprosto dokonalá.


V této eseji popíšu svoje zkušenosti s radikální otevřeností v praxi.


RO jsem poprvé použila při dávání zpětné vazby na TS. Popravdě není jednoduché ji použít, protože i když člověku chcete pomoct, vytknete mu, co dělal špatně. Reakce na RO jsou ale převážně pozitivní, protože kritizovaná osoba chápe, co se jí snažíte říct.


Podruhé, kdy jsem se jí snažila použít byla na crossu týmu JBS, kde se mi to ale nepodařilo. Moje zpětná vazba sklouzla spíše k útočné agresi, řekla jsem větu, že je mi jedno, jak s touto zpětnou vazbou naloží, protože nejsem součástí jejich týmu. To byla chyba. Byla jsem zaslepená emocemi a nepřemýšlela jsem objektivně. I když jsem chtěla pomoct a myslela to dobře, neřekla jsem to tím správným způsobem.


Poslední zkušenost, kdy jsem RO využila bylo, když jsme na TS dělali Halo Theory. Všichni jsme byli připraveni na to, že zpětná vazba nebude pouze pozitivní a ve finále jsme byli vděční, protože negativní zpětná vazba nám říká, co máme zlepšit. Všichni to dle mého názoru vzali, i když to bylo náročné a TS trvalo o hodinu a půl déle. Byli jsme ovšem šťastní, že se nám to podařilo dokončit.


Do budoucna bych jí chtěla používat víc i v osobním životě a úplně odstranit strach říct lidem pravdu, protože vím, že jim to může pomoct a navíc to vždy myslím dobře.


Diagram z knihy: