Myšlenkové mapy s ATP


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 18.10.2023

Myšlenkové mapy v byznysu   Tony Buzan a Chris Griffiths

Myšlenkové mapy v byznysu


Proč jsem si knihu vybrala?

Narazila jsem na ni díky doporučení Jonáše a vzhledem k tomu, že jsem myšlenkové mapy používala celkem intenzivně a intuitivně poslední 2 roky, tak jsem si řekla, že bych si k tomu chtěla načíst a doplnit teorii a znovu oživit mind mapy, protože vím, že mi to dost pomáhalo.  Chtěla jsem si i rozšířit obzory a nepoužívat mapy jenom na seberozvoj.


Co jsem se dozvěděla?

Dělání mind map nemá zas tolik pravidel, knížka říká, že máme vždy začít jedním středovým obrázkem, používat co nejvíce barev (na každou větev jinou) a být kreativní – což znamená místo slov kreslit obrázky.

A jelikož moje eseje jsou o ATP – tak vám ho sem rovnou hážu ve formě maind mapy o čem je kniha.



Primárně mind mapy používám pro seberozvoj – když mám v hlavě zmatek a potřebuju udělat pořádek. Často jsem si takhle zaznamenávala sezení po terapii, aby se mi podařilo jednotlivá zjištění propojit. Úžasně to tak funguje na mentální modely – to se pojí se sekcí z knihy – Vyjednávání. Zkusit si vypsat mentální modely mé a protivníka. Určit si cíl a jaké mám možnosti.



Tvorba LC pomocí mind mapy

Už asi 3. LC si tvořím pomocí mindmap. Často pracuji v Miru a rozepisuji si oblasti rozvoje do propojených mind map a pak z toho vytahuju konkrétní oblastí a akční kroky, které si sepíšu do LC


V byznysu jsem pak mind mapy používala převážně do branda, když jsem si potřebovala ujasnit svoji pozici a návaznost jednotlivých skupin


Podle knížky jsem pak vytvořila mindmapu na strategickou schůzku Brandu (18.10.23) kde jsem potřebovala zachytit oblasti, kterých se mám dotknout a neměla bych na ně zapomenout.




Následně jsem pak vytvářela mindmapu i pro organizaci času a vytvořila si tak TODO list


Celkově mind mapy upouští uzdu fantazii a kreativitě, nutí nás přemýšlet v jiných kolejích a hledat další oblasti, umožnují nám propojovat ty stávající. Pomůže vám zorganizovat si hlavu, protože to vidíte na papíře a jak velmi ráda říkám – WE ARE ALL VISUAL THINKERS. A mindmapa je jeden ze způsobů jak vizuálně přemýšlet.



Co se mi z knihy nepodařilo moc aplikovat, byly barvy. Jak vidíte většina z nich je jednobarevná. Je to protože většinou po ruce nemám tolik barev a jsem ráda za jednu propisku. Dělám mapy celkem dost často spontánně a ani mi nijak nevadí, že barevné nejsou. Zkoušela jsem to u ToDo mapy, a je pravda, že to pak vypadá lépe a více zorganizovaně.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (1):



Jonáš - 19.10.2023 - 19:02


Símo! Mapy v tvé eseji jsou úchvatné. Je super, jak jsi to rovnou takhle pojala. Vyskakuje mi zde otázka: Co ti knížka přinesla? Jak se změnilo tvé využívání MM po přečtení? Jestli nějak? Líbí se mi věta: We are all visualthinkers - jak pravdivé :D

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 2

05.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

02.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: