Myšlením k bohatství


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 28.11.2021

Myšlením k bohatství   Napoleon Hill

Myšlením k bohatství - Napoleon Hill


Dlouho jsem nečetl literaturu se „sebe rozvojovým“ obsahem a právě proto jsem si vybral knihu Myšlením k bohatství, která je jednoduše řečeno o tajemství vydělávání peněz. Knihy na tento způsob už mi začínají všechny připadat dost podobné, ale každá mi vždy přinese alespoň něco nového. 


V knize je popsáno několik „kroků“, které nás mohou dovést k tomu, abychom nastavili svou mysl tak, aby nás „dovedla k bohatství“. Nedávno jsem přemýšlel, jak správně uchopit všechny ty knihy, které jsem během působení v TAP přečetl a zúročil je právě k tomu vysněnému bohatství, štěstí a spokojenému a organizovanému životu. Popravdě kdybych měl postupovat se vším přesně tak, jak píše tato kniha, neměl bych čas se soustředit na cokoliv dalšího a začaly by se mi hroutit všechny ostatní oblasti života. Je dobré vnést do svého života nějaký řád a cestu, po které se vydáme, ale myslím si, že každý z nás by si měl tuto cestu utvořit sám tak, jak mu vyhovuje. 


Právě proto mi přijde skvělé mít znalosti z více knih a mohu si tak sám vytvořit vlastní návyky. V této knize mě proto nejvíce zaujaly ty body, které mohu zapracovat do své vlastní cesty:

Odborné znalosti


Jestli jsem se v TAP něco naučil, tak je to to, že znalostí není nikdy dost a pokud je nemáme, tak si je musíme umět správně dohledat a následně použít. Pokud se v našem podnikání nebo zaměstnání pustíme do nějakého odvětví, u mě je to například marketing, je zapotřebí neustále sbírat nové znalosti, protože ty posouvají na vyšší úroveň naši práci, následně naši pozici na trhu, finanční ohodnocení a odbornost. 


Organizované plánování


Na konci každé cesty je nějaký cíl, do kterého se ale bez dobrého plání a sebe disciplíny nedostaneme. Cestu je zapotřebí si správně rozplánovat na menší cíle - zastávky, které nás budou po jejich dosažení motivovat k pokračování v naší cestě. 


Rozhodnost 


Musíme vědět, co chceme. Pokud se necháváme při rozhodování ovlivňovat někým jiným, tak není naše touha k dosažení dostatečná. 


Vytrvalost


Pokud za něčím jdeme, musíme si za tím i stát. A to i přes to, že se nám něco nepovede nebo nám někdo „hází klacky pod nohy“. Žádná cesta není jednoduchá, protože kde bychom byli, kdybychom se neponaučili z toho, co se nám v životě nepovede.
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: