Konec prokrastinace


2 body

Hodnocení: 16.7 %

Přidáno: 30.11.2019

Konec prokrastinace   Petr Ludwig

Tuto knihu jsem si pořídil ještě před nástupem do Tiimiakatemie Prague. Měla velmi kladné hodnocení a název pro lidi, jež mají problémy s prokrastinací, je za mě úplně skvělý.


Prokrastinace pro mě byla největším nepřítelem, teď s ní statečně bojuji právě díky znalostem, které jsem získal přečtením knihy od pana Ludwiga. Cítím a vidím, že den za dnem prokrastinuji méně a méně, dokonce mě tato kniha nasměrovala i k některým možným řešením pro mě problematického time-managmentu a získání motivace k práci.


Z knihy jsem si udělal pár poznámek do svého deníku o metodách, které mě velmi zaujali a které postupně zavádím do svého každodenního života. Zrovna dnes, den, kdy píšu tuto esej jsem udělal svou osobní SWOT analýzu. Ta mi výrazně pomohla vizuálně vstřebat mé silné a slabé stránky o, kterých jsem měl jisté pochyby.


Velmi se mi líbila kapitola pojednávající o osobní vizi a o vizi skupinový, nemohu nepoznamenat, jak moc se tato kapitola hodí k tomu, co řešíme v akatemii.


Slon a jezdec – Opět další skvělá kapitola nebo spíše podkapitola, která se týká i mých osobních problému s vizí. Jezdec představuje racionálno a slon představuje emoce, asi každý z nás si dokáže představit velikostní rozdíl slona a jezdce, ale i přesto dokáže jezdec slone osedlat a řídit, a to za pomoci kognitivního zdroje, který je v knížce taky skvěle popsán.


V knize mě úplně nejvíce zaujaly metody Návyků, Buzer lístek a ToDo today.


Návyky – Postupné budování návyků, kdy se z určitých činností postupně stávají zvyky, které bez zamyšlení dodržujeme. Ovšem návyk nelze vybudovat ze dne na den, musí se postupovat pomalu, jinak zastrašíme našeho vnitřního slona.


Buzer lístek – skvělá metoda na budování návyků. Vytvoříme si tabulku, kde si nahoře napíšeme činnosti, které chceme pravidelně dělat, minimální hodnoty a pak si měsíc zapisujeme den za dnem hodnoty, kterých jsme dosáhli.


ToDo today – další skvělý způsob na zefektivnění života. Nejedná se o pouhý seznam věcí, které musíme / chceme udělat, ale o skvělý grafický způsob, který mi přijde efektivní, kdy si do buněk zapíšeme činnosti na den, spojíme je šipkami, dopíšeme k nim čas plnění a barevně odlišíme priority.


Kniha mě nasměrovala k řešení mých problémů, což jsem neskutečně dlouho odkládal. Rozhodnutí tuto knihu přečíst bylo vskutku správným a velmi ji doporučuji i tobě, čtenáři mé eseje. 😉



Hodnocení: 16.7 %

Nový komentář:







Komentáře (1):



Václav Švec - 13.12.2019 - 09:49


Je výborné, že sis z přehršle technik dokázal vybrat pár, které ti pomáhají! O zvycích jsme se bavili na jednom z našich koučování. Pokud bys chtěl získat hloubší/širší informace nebo nové techniky, jak budovat zvyky zkus knihu Síla zvyku od Charlese Duhigga (https://www.albatrosmedia.cz/tituly/14585043/sila-zvyku/) nebo mrkni sem: https://www.filosofie-uspechu.cz/univerzalni-struktura-navyku-budovani-navyku/. A jestli chápu správně, díky knize chápeš šířeji problematiku vize - výborně! ;) Jak s tímto pochopením naložíš?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 3

30.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.04.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 1

29.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

29.04.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 3

28.04.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

28.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: