Jak si udržet otevřené a zavřené hroznýše?


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 04.02.2023

Malý princ   Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ

 

Proč jsem si knížku vybrala? Protože jsem ji četla už několikrát a řadí se mezi takové moje nostalgické nejoblíbenější knížky, které se pokaždé dají pochopit jinak, ale pokaždé stejně hezky. Tahle knížka se mě v životě drží od doby co jsem se o ní poprvé dozvěděla ve škole na hodině literatury. Shodou okolnosti jsem si ji pak vytáhla i u maturity a teď ji tu mám otevřenou znovu abych zjistila jak jsem její kouzlo použila. Beru to jako znamení

 

Esej jsem nazvala velmi tématicky, protože tématem kterému bych se v tomto ATP (a této eseji) chtěla věnovat je Jak si udržet vnitřní dítě? Protože mi přijde, že spousta lidí už to svoje někde odpustila a vrhla se do světa dospělých. Já se to své snažím držet a chtěla jsem si zrefkletovat na to jak to dělám a jaké „mnou vymyšlené techniky“ používám.

 

Krokem č. 1 je nebrat věci seriózně. Fake it till u make it, nehrát si na nic vznešeného a tak dále. Dělat čistě věci, které generují radost. Souvisí to s nastavenýma prioritama a hodnotama. Uvědomit si na čem vám reálně záleží.


Krok č.2 je zaměřit se na maličkosti, nad kterými se pousmějete nebo je chcete udělat zkrátka udělat. Chodit po obrubníku, zpívat si, houpat nohama na židli, jen tak se rozeběhnout. Poslouchejte ptáky, sledujte pohyby zvířat. Jak svítí sluníčko, a jak rychle se pohybují mraky a HLAVNĚ jako co vypadají!


Krok č.3 dost mi pomáhá vracet se na místa z mého dětství a vážit si toho jaká jsem jako dítě byla a vzpomínat na bezstarostnost a snažit se ji převést do přítomnosti


Krok. Č.4 je dost spojené s krokem 3. Jezte comfort food, jako jsou třeba těstoviny s kečupem a sýrem, toasty nebo jakékoliv jídlo, které jste milovali jako malý.


Krok č.5 udělejte si ze života hru, zapojte představivost nebojte se být impulzivní. Zem je láva! Co kdybych byl teď agent na tajné misi a musel vysledovat kam můj kamarád jde (prosím nezkoušejte to na cizích lidech, mohlo by je to dost vyděsit)

Tento krok je pro mě hodně spojený s tím, že mám ráda překvapení. Ať už jakákoliv, můžou to být úplné prkotiny, ale můžete s nimi udělat někomu obrovskou radost. Myslete na druhé lidi a vyjadřujte jim že je máte rádi.


Krok č.6 – udělejte si svůj svět do kterého se můžete zavřít a zažívat v něm flow. Uzpůsobte si k tomu např. část svého pokoje kde se budete cítit dobře. Mně k tomu pomáhá hodně barev custom věcí


Krok.č.7 nehleďte na to co si o vás ostatní myslí.

 

Krok.č poslední – vraťte se k bodu č.1 a nebojte se vyjádřit se vnitřní dítě, buďte takový jací jste uvnitř

 

Všechny tyto kroky mi napomáhají k tomu probudit v sobě moje vnitřní dítě. Díky tomu se cítím být kreativnější, protože zapojuji více fantazii. Mám lepší náladu, protože, kdo si hraje nezlobí. A hlavně to snižuje STRES. Často se v sobě snažím probudit vnitřní dítě, když potřebuju utéct od stresu.

Pokud se mi ho podaří probudit lidé mě taky nevnímají tak vážně a nejsem takový suchar. Dokážu pak rozesmát lidi a celkově jsem šťastnější, protože dělám krůčky, které mě baví. Život pak jde o něco více s lehkostí. Nemám takový problém lidem říkat upřímnější zpětnou vazbu – vzpomeňte si na děti jak jsou upřímní a řeknou věci tak jak jsou. V našem kontextu se to docela hodí. Pomáhá to žít v přítomnosti

Negativní vlivy které má jsou, že někdy jsem zkrátka ve společnosti „dospělých“ kteří své dítě hluboko pohřbili a situace zkrátka vybízí k tomu být vážný a obzvláště v kontextu firmy chtějí působit profesionálně. Vypadáte pro ně pak jako nedospělý kiddo, co neumí vystupovat profesionálně a bere věci moc na lehkou váhu. To ovšem nemusí být vůbec pravda. V mém případě to pouze znamená najít jen balanc. Jasně že mám skill být „dospělý“ ale to neznamená že ho budu furt používat.


Ve spojitosti s týmem to pro mě třeba znamená to, že se snažím držet hravost. Stát si za tím, že věci nemusí vypadat vždy profesionálně a že si máme víc hrát a mít radost. Nemusí to být nuda. Snažím se věci kreativně zpracovávat. Více kreslit a vizualizovat.

 


Závěrem tedy


Výhody

KREATIVITA

NIŽŠÍ STRES

HRAVOST

VĚTŠÍ FANTAZIE

ŽITÍ V PŘÍTOMNOSTI


Nevýhody

DOSPĚLÁCI SE NA VÁS DÍVAJÍ SKRZ PRSTY (nevědí o co příchází :P)


Koho by zajímalo více

https://psychcentral.com/health/how-to-heal-your-inner-child#inner-infant-meditation

https://zenhabits.net/how-to-be-childlike/

https://tinybuddha.com/blog/33-ways-to-be-childlike-today/



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 2

05.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

02.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: