Bohatý táta, chudý táta


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.11.2020

Bohatý a chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne   Robert Kiyosaki a Sharon Lechterová

„Každý z vás byl obdařen dvěma velkými dary: myšlením a časem. Je na Vás, jak s nimi naložíte.“


Tato fráze, byť je neustále opakována, mi utkla v hlavě. Time managment a rozdělování priorit je pro mne momentálně velkou výzvou a znovu si uvědomit to, že jak žiju svůj život je jen a jenom na mně, mi pomohlo.

Kiyosaki popisuje svůj život se dvěma otci, s otcem biologickým - chudým a otcem, který ho naučil hospodařit s penězi - bohatým. Autor se vyjadřuje přímo

a nebere si servítky. Popisuje, jak si zvolil cestu kapitalisty místo socialisty. Zmiňuje, jak by se měl každý člověk naučit prodávat a marketingu, aby se v životě prosadil. Spoustu myšlenek mělo hlavu a patu, spoustu věcí jsem si utvrdila, ale nemůžu říct, že pro mne byla kniha nějakým způsobem zlomová.

Mnohokrát vyzněla myšlenka, že osoba, která studuje specializuje se a poté pracuje ve svém oboru, je zadlužená nebo ve finanční tísni. Nemyslím si,

že každý člověk musí být podnikatelem. Někdo raději zvolí klidný život s jistým zaměstnáním a se základními znalostmi o penězích spokojeně žije.

V tomto mi kniha přišla kontroverzní.

Naopak se mi líbilo zdůrazňování důležitosti celoživotního vzdělávání se a investování do aktiv. Vždy mi připadalo nesprávné, že se zajímám o spoustu věcí, ale žádnou z nich nedotáhnu k dokonalosti. Tato kniha mi pomohla si uvědomit, že to špatně vlastně vůbec není a naopak můžu mít široký přehled o různých odvětvích a tím pádem přicházet na nové myšlenky nebo byznys plány. Autor psal i o důležitosti sebekázně, což souvisí i s investováním do aktiv.

Pro každého z nás je výzvou při nabití velké sumy peněz, je spontánně neutratit za vysněnou věc, ale investovat do něčeho, co nám v přinese ovoce

později.

Knihu jsem nečetla, ale využila jsem audioverzi, která mi byla proti srsti. Snad ani ne hlasem vypravěče, ale obecně mi překlady nesedí a příště, jestli mi to má jazyková vybavenost dovolí, zvolím knihu v originále.




Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (1):



Adam Šulc - 27.01.2021 - 17:06


Líbí se mi, že jsi si na obsah knihy vytvořila vlastní názor. V eseji mi ale chybí reflexe na to, jestli jsi něco z knihy využila v praxi a zda Tě to někam posunulo nebo ne. Hledala jsi v knize například odpověď na nějaký konkrétní problém?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 3

24.12.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 1

Kategorie: Učení

Body: 1

Kategorie: Učení

Body: 1

Kategorie: Učení

Body: 1

Sleduj nás na sociálních sítích: