Bohatý táta, chudý táta


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 24.12.2021

Bohatý táta, chudý táta   Robert T. Kiyosaki

Knížku bohatý a chudý táta jsem četla ještě před Tiimi, protože mi ji doporučil kamarád a já chtěla mít do začátku načtenou alespoň nějakou knížku na podnikání. Celkově v knížce bylo spoustu zajímavých myšlenek, které mi i z části otevřeli oči, hodně jsem přemýšlela, jak jsem byla vychovávána já svými rodiče a k čemu mě vedli, uvědomila jsem si, že rodiče spíše schraňují pasiva a mají přesně ten strach popisovaný v knize, který jim braní pořizovat aktiva. Na druhou stranu s penězi umí hospodařit a jsou finančně gramotní, nemají dluhy a nikdy si peníze nepůjčovali. Autor psal čtivě a uváděl teorii na hezkých pochopitelných příkladech.


Hl. myšlenky knížky

Není bohatství jako bohatství

Je rozdíl být chudý a být bez peněz - bez peněz je člověk krátkodobě, chudým však zůstává napořád

Příliš mnoho lidí pracuje celý život pečuje o podnik někoho jiného, jemuž tak pomáhají zbohatnout

On totiž není nejlepší spisovatel na světě, ale nejprodávanější...

Není potřeba být profesionál v oboru, stačí se profesionály obklopit. – (asociace : jste průměrem 5 lidí, se kterými se vídáte nejčastěji)

Darujte to, co chcete dostat - Čím více budu šířit dobro a pomáhat lidem, tím více se mi to bude vracet.



I přes všechny dobré myšlenky, co jsou v knize předávané, mi přišlo, že se všechno točí jen kolem peněz a i když to určitě nebyl záměr knihy a v mnoha ohledech mi toho hodně dala nemohla jsem se od té myšlenky odprostit.. Pojí se to i s tím že už delší dobu přemýšlím nad citátem : Peníze mají takovou hodnotu jakou jim dáme. A já si poslední dobou čím dál tím více uvědomuju, že pro mě peníze ztrácejí hodnotu, nebo možná spíš ji nikdy moc neměli. Samozřejmě si dokážu představit, že to takhle nebude napořád a budou chvíle, kdy se moje hodnota peněz zkrátka zvedne. A proto bych toho mohla využít a řídit se myšlenkou z knížky “Pracuj aby ses učil, nepracuj pro peníze” . Převedeno do praxe to znamená, že bych se třeba mohla více zaměřovat na projekty, ve kterých se toho hodně naučím a pokud už se na nich nebudu mít co učit, posunu je dál nebo opustím/ukončím a vydělané peníze použiji na další projekt. Případně bych mohla zkusit se na pozicích v projektu více střídat, abych si zkusila všechno, neposilovat jen své silné stránky (to co zvládám) ,ale naučit se chodit i v oblastech, které mi do teď moc nešli. Dále mě k tomu ještě napadá, že bychom se mohli více zaměřit na pre a post motorolu, abychom byli schopni poznat kdy a jestli projekt dosáhl svého cíle. Pomohlo by nám to posouvat se reflexí dál a vidět progres a co jsme s v kterém projektu naučili a co je potřeba zlepšit.

Dalším krokem, který si z knihy odnáším je zbavit se strachu, který mi brání s penězi investovat.  „Strach je hlavní emocí, která nás drží zpátky, když se začne mluvit o penězích“ Určitě by pomohlo, že se ještě více dovzdělám v oblasti investování a celkové finanční gramotnosti, poptám se ostatních a nebo je požádám o pomoc jak vůbec začít.


Jako shrnující akční krok navrhuji – využít aktuální situace a začít si s penězi více hrát, pokud pro mě mají malou hodnotu a mým hlavním momentálním cílem je vzdělat se (v čemkoliv) protože největší aktivum je naše mysl. 



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 2

05.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

05.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

02.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: