Tajemství pevné vůle


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 18.10.2021

Tajemství pevné vůle   Kelly McGonigal


Vůle je jako baterie


Autorka říká, že naše vůle, je jako baterie. Ráno je plně nabitá, ale čím více se blížíme k večeru, tím je stále vybitější. Z toho důvodu se snáze odhodláme do nějakého úkolu dopoledne či rovnou hned z rána. Večer už pak chceme jen odpočívat a mít klid. 


Z tohoto bodu si tak odnáším, že ty nejtěžší úkoly je potřeba udělat hned z kraje dne a nenechávat je na potom. V praxi se mi toto uvědomění stále více a více potvrzuje a měl bych se opět vrátit ke zvyku, kdy sním tu žábu hned a bez okolků.


Spánek nabíjí naši baterii vůle


Pokud je vůle jako baterie, tak spánek je jako nabíječka. Pomocí spánku získáváme zpátky svou vůli a tím jsme odhodlanější se pustit do náročných úkolů. Je tedy výhodné si dát po obědě krátkého šlofíka, který nás nabije a pomůže nám překonat nechuť z dělání náročných úkolů. Spánek je tedy nutné nepodceňovat a věnovat mu veškerou důležitost, která mu právem připadá.


Meditace posiluje prefrontální kortex


Prefrontální kortex je část mozku, která je zodpovědná za rozhodování. Čím výkonější tato část mozku je, tím snazší je pro ni rozhodnout se na základě systému 2 a nikoli systému 1. Jinak řečeno je pro náš mozek jednodušší se rozhodnout na základě rozumu a logiky a nikoli na základě emocí


Meditace tento prefrontální kortex posiluje. Meditace nám pomáhá soustředit se na to, co je teď a tady, místo soustředění se na věci, které buďto byly, a nebo teprve budou. S větší soustředěností vědomí a se silnějším prefrontálním kortexem je pro nás snazší se pustit do náročného úkolu, protože nás tolik nerozptylují naše myšlenky a zároveň myslíme více věcně než emočně.

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Společnost

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Učení

Body: 0

02.12.2021

Kategorie: Koučování

Body: 0

02.12.2021

Sleduj nás na sociálních sítích: