Leading with Questions


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 19.04.2024

Leading with Questions   Michael J. Marquardt

Knihu Michaela J. Marquardta jsem si vybral na mnohá doporučení. Autor v této knize popisuje umělí kladení správných otázek, které nás dokážou dovést k úspěchu. Efektivní vedení a komunikace jsou velmi důležité aspekty života pro všechny z nás, a to nejen v zaměstnání, či podnikání, ale také v každodenním životě.

Autor knihy popisuje jako jeden z hlavních bodů naslouchání a kladení otázek. Radí nám, jak vytvořit prostředí, jež je otevřené pro spolupráci a dialog. Klíčovým prvkem každého vůdce je schopnost položit ty správné otázky ve správný čas, tyto otázky by měly být převážně zaměřeny na podporu reflexe, či hledání různých řešení problémů. Dalším důležitým aspektem, který je v knize zmíněn je vytváření prostředí důvěry a bezpečí – Ze svých zkušeností mohu potvrdit, že tento bod je nesmírně důležitý pro rozvoj skupiny, která chce dosáhnout úspěchu. Za tři roky fungování v týmu jsem byl několikrát svědkem toho, jak moc je bezpečí a důvěra členů markantně důležitá. Otázky mohou dle autora pomoci při definování strategií a cílů a taktéž mohou častokrát vést k jejich úspěšnému dosažení.


Inspirativní kniha Leading with questions mi připomněla, jak důležité je klást otevřené otázky a budovat pocit bezpečí. Zároveň hned nepřicházet s řešením daného problému a díle se ptát a zjišťovat více informací, které mohou vést k vyřešení tohoto problému. Kniha mi taktéž ukázala, jak důležitým aspektem v reálném životě je naslouchání a kladení dalších otázek.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

24.05.2024

Kategorie: Vedení

Body: 0

24.05.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 1

23.05.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

20.05.2024

Kategorie: Jiné

Body: 2

19.05.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

18.05.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: