Babylon


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.03.2024

Nejbohatší muž v Babyloně   George S. Clason

Když jsem videla obal týhle knihy, říkala jsem si, že to bude zase nějaká další suchá příručka o tom, jak být bohatý.  Sice se mi to moc nestává, ale zmýlila jsem se! George S. Clason vytvořil něco, co bych klidně označila za finanční pohádku pro dospělý.

 

Co mě na knize bavilo

Hned na začátku jsem se fakt hezky začetla do děje, jak říkám, je to jako byste četli pohádku. Kniha je vlastně o tom, že nám autor dává důležité „finanční lekce“ které přetváří do příběhů plných postav, s nimiž se dokážeš snadno ztotožnit. Jako bych četla příběhy z dávných časů, ale zároveň  bylo jasné, že Arkad (hlavní postava), je ve skutečnosti každý, kdo má snahu zlepšit svoje finanční postavení.

 

Alegorie, které mi otevřely oči

Alegorie o tom, jak si odložit desetinu toho, co vyděláš, nebyla jen nějaký suchý koncept. Clason to podal tak, že jsem si představila, jak si moje peníze odkládají vlastní malé penízky, a najednou to celé dávalo smysl. A příběh o tom, že máš žít podle svých možností, mi připomněl, že i když je super mít věci, které chci, je důležité si nezadělat na problémy jen kvůli okamžitému uspokojení.

 

Pointy, které si zaslouží zmínit

 

 

 

 

 

Pointy z knihy, který jsem přepsla do lehčích vět:

💸 Začni „sebeplatit“

📉 Žij podle svých možností

🌱 Investuj moudře

🛡 Ochrana majetku

🏠 Vlastni dům

📈 Zajisti si budoucí příjem

🚀 Zvyšuj svou schopnost vydělávat


ATP na projekt Zdoběny (s holkama háčkujme a prodáváme kabelky)

Aplikujeme princip "sebeplatby" tím, že si z každého prodeje odložíme minimálně 10 % čistého zisku, čímž posilujeme finanční základ našeho pprojektu. Držíme se rozpočtu a investujeme chytře do materiálů, abychom zvýšily hodnotu našich produktů bez zbytečných rizik. Diversifikací nabídky a rozvojem našich dovedností v háčkování a marketingu zajistíme stabilní příjem a zvýšíme naši schopnost vydělávat. Budováním silné značky a online přítomnosti působíme jako dlouhodobá investice pro naše podnikání s kabelkami na Instagramu. = přijímáme objednávky Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: