V létě jsem si chtěla odpočinou od náročných knih a objevila jsem kraťoučkou knížku "Jak si správně přát" od Pierra Franckha, tušila jsem, že se mi bude líbit, protože na tyhle věci věřím a věnuji se jim. Nicméně, tato knížka pro mě byla průvodcem, který mě naučil, jak transformovat moje sny a přání do skutečnosti. Už pár let věřím v manifestaci a sílu pozitivních myšlenek. Nejsem žádná čarodějnice, ale spíš se snažím ověřit, zda tyhle metody opravdu fungují. Právě tahle kniha mi poskytla nástroje, jak tyto myšlenky správně formulovat a směřovat.
Před čtením této knihy jsem často cítila, že moje sny a touhy jsou něco, co je mimo můj dosah. Měla jsem pocit, že se snažím, ale výsledky nikdy nepřicházely. Frackh nám ukázuje, že klíčem je nejen chtít, ale chtít správně. Jeho metody jsou jednoduché, ale zároveň velmi účinné. Vysvětluje, jak být konkrétní ve svých přáních, jak je vizualizovat a jak do tohoto procesu vložit pozitivní emoce. V knize je přesný návod, „jak si správně přát“
Jedna z technik, kterou jsem si z knihy odnesla a pravidelně ji využívám, je technika vizualizace. Nechci trapně psát, že si každý den vyhradím čas, abych metodu prváděla a v klidu si představila, jak mé přání nabývá reálných obrysů. Ale někdy, většinou před spaním, nebo když si něco přeji si představuji detaily, pocity, které bych zažívala, kdyby se moje přání vyplnilo. Tato praxe mi pomohla nejen lépe pochopit, co opravdu chci. Opravdu mi to častokrát vyšlo, hrozně se mi líbily právě příklady z Pierrova života.
Další důležitou věcí, kterou jsem si uvědomila, je význam pozitivního myšlení a odstranění negativních myšlenek a mentáních modelů. Je to opravdu náročné a někdy to prostě nejde, obzvlášť u mentálních modelů. Franckh zdůrazňuje, jak negativní myšlenky a pochybnosti mohou ničit naše snahy. Stále se učím, abych si byla více vědoma svých myšlenkových vzorců a aktivně pracovat na jejich změně. Když se nyní objeví negativní myšlenka, snažím se ji nahradit pozitivní afirmací.
Kniha mě také inspirovala k tomu, abych byla více vděčná za to, co už mám a čeho jsem dosáhla. Většina lidí to vůbec neumí, já jsem patřila mezi ně. Furt mám hodně před sebou, ale řekla bych, že jsem se zlepšila. V knize přesně vysvětluje, jak vděčnost může zvýšit naši schopnost přijímat a otevřít se novým možnostem. 2 týdny jsem si každý večer udělala čas na to, abych si připomněla, za co všechno jsem vděčná. Potom jsem to bohužel klasicky vzdala, ale vím, že mi tenhle „rituál“ přinesl nejen větší klid a štěstí, ale také pocit spokojenosti.
"Jak si správně přát" není jen o přáních, je to kniha o tom, jak žít plnější a šťastnější život. Techniky, které jsem se naučila, nejsou složité, ale vyžadují pravidelnou praxi a vědomou pozornost. Díky této knize jsem si uvědomila, že každý sám máme život, jen ve svých rukou a je na nás, jak s ním naložíme. Důležité je si uvědomit, že právě my sami, pomocí naší hlavy a myšlenek, můžeme formovat sny, aby nebyly jen prázdné fantazie a věty.