Vítejte v Tiimiakatemia® Prague!

V Tiimiakatemia® Prague se ze studentů stáváme týmovými podnikateli a již během našeho vzdělávání čelíme výzvám světa byznysu. Jsme profesně zaměřený bakalářský program Inovativní podnikání při Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze a věříme, že spolupráce je klíčem k úspěchu.

Ve stručnosti...

Tiimiakatemia® je inovativní vzdělávací přístup založený roku 1993 Johannesem Partanenem ve finském městě Jyväskylä. Studium v Tiimiakatemia® staví na týmové spolupráci, proaktivním přístupu týmových podnikatelů, seberozvoji a touze stát se skvělými podnikateli.

Na začátku našeho studia vytváříme týmy, ve kterých se společně, ale i individuálně vzděláváme. Důležitou součástí je založení reálné firmy. V rámci společnosti pracujeme na projektech, se kterými vstupujeme na trh. Rozvíjíme tak široké spektrum znalostí a dovedností, ať už se jedná o marketing, prodej a obchod či management a leadership. Projekty jsou pro nás tím pádem nejen vzdělávacím prostředkem, ale také zkušeností ze světa podnikání.

Hlavními metodami, které využíváme, jsou ,,individual learning”, ,,learning by doing“ a ,,team learning“. Ke sdílení zkušeností a znalostí využíváme především metodu dialogu, při níž usilujeme o využití potenciálu celé skupiny a zdokonalujeme se ve svých komunikačních schopnostech.

Cílem Tiimiakatemia® je pomoci týmovým podnikatelům stát se více nezávislými individuály, kteří po absolvování studia ovládají dovednosti potřebné k podnikání a umí se nadále rozvíjet podle vlastních potřeb.

Říkáš si WOW?!

Jsme komunita, která jde za svými sny. Chceme dělat to, co nás baví, objevovat naší motivaci, následovat svou vizi, spolupracovat a nikdy se nepřestat učit. Používáme praktiky učící se organizace, pro kterou je klíčový osobnostní růst a otevřenost. Tento studijní program nás profesně připravuje na životní cestu v podnikání.

Týmy

Jakožto týmoví podnikatelé v Tiimiakatemia® je naší hlavní náplní spolupráce. Jeden tým čítá přibližně 15 - 25 teampreneurů. Na začátku studia společně zakládáme reálnou společnost a společně procházíme celým studiem. Nejen v rámci jednoho, ale i mezi různými týmy vznikají projekty, jejichž náplň si sami určujeme.

Pořádáme pravidelné komunitní akce, jednou z nich je Houston Calling. Během něj si navzájem prezentujeme, jaký pokrok náš tým za uplynulý měsíc zaznamenal, jaké jsou naše cíle a sdílíme své zkušenosti a zážitky s ostatními týmy.

Čas, který s týmem trávíme, se nevztahuje pouze ke studiu. Teambuildingy jsou nedílnou součástí kultury našich týmů. Ke každému týmu neodmyslitelně patří kouč, který svůj tým podporuje na cestě stát se profesionálními podnikateli a v jejich seberozvoji. Kouč není učitel, nezadává úkoly ani neurčuje směr našeho učení.

UniWave

vznik: 2023, počet členů: 18

WEAM

vznik: 2023, počet členů: 19

Luotapa

vznik: 2022, počet členů: 15

KAAMOS

vznik: 2022, počet členů: 12

Aktuality: