Všechno je v prdeli


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 25.01.2023

Všechno je v pr**li: kniha o naději   Mark Manson

Tuto knihu jsem si vybral, protože jsem četl Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele. Autor si mě získal a zajímala mě jeho další tvorba.

Kniha zpočátku popisuje dění v koncentračním táboře. Kdy se někteří vojáci včetně Pileckého nechali dobrovolně zavřít, aby zjistili, jaké to tam je. Zjistili, že je to ještě horší, než se původně domnívali. Dokonce se jim i tajně podařilo vytvořit vysílačku, kterou podávali hlášení členům odboje. Ti je však brali na lehkou váhu, protože se domnívali, že jen chtějí, aby je někdo zachránil. Když Pilecký zjistil, že pomoc nepřijde, rozhodl se utéct, a to se mu i podařilo. Dále přišli komunisti a Pilecký, jakožto vyznamenaný hrdina bojoval i proti tomuto režimu. Mocnáři ho však nechali popravit a udělali z něj vlastizrádce.


Co měl tento příběh sdělit? Pilecký měl naději, v ní věřil a pro ni i zemřel. Věřil v lepší zítřek. Kniha naději věnuje značnou část svého obsahu, v podstatě je hlavním tématem. Naděje by totiž měla být součástí života každého z nás. Naděje nás drží při tom špatném, co se nám v životě děje. Jak naději vytvořit a udržet? Zprvu musíme cítit, že máme život ve vlastních rukou. Dále bychom v životě měli najít něco, k čemu se chceme propracovat. A v poslední řadě bychom měli být součástí nějaké skupiny, jež sdílí stejné hodnoty jako my.


Kniha dále popisuje náš mozek. Že se dělí na dvě části, a to na tu racionální a emocionální. Obojí by společně mělo spolupracovat. Přestože se může jevit ten racionální jako správná volba, která by byla vést, není to úplně pravda. Tyto dvě entity by spolu měly být v harmonii. Racionální část mozku totiž sama o sobě nedělá bez emocí úplně správná řešení. Intuice a instinkty jsou při rozhodování také důležité.


Kniha také popisuje Newtonovy emocionální zákony. První zní: „Každá akce vyvolá stejnou nebo opačnou emoční reakci“. Další zní: „Naše hrdost se rovná součtu našich emocí v průběhu času“. Třetí zní: „Vaše identita zůstane vaší identitou, dokud nebude nová zkušenost jednat proti ní“. V dalších částech knihy se dozvídáme například to, že máme nějaké vrozené rozmezí štěstí i smutku. Když je toto rozmezí celkově nízké, může být náš život sebe lepší, ale my to neoceníme. Stejně tak to funguje i naopak. Dále autor čtenáři naději střídavě bere i dává. Zakončení knihy je však pozitivní. Například je v něm zmíněn samoučící se program od společnosti Google. Ten porazil v šachách program, který vyhrával několik let v řadě.


Menším zklamáním však je, že touto knihou autor nepřekonal svůj bestseller.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Společnost

Body: 3

28.03.2024

Kategorie: Inovace

Body: 3

28.03.2024

Kategorie: Inovace

Body: 2

28.03.2024

Kategorie: Jiné

Body: 3

28.03.2024

Kategorie: Marketing

Body: 3

28.03.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: