Steve Jobs


2 body

Hodnocení: 80 %

Přidáno: 06.11.2019

Steve Jobs   Walter Isaacson

Steve Jobs


Pro mě byla kniha ohromně isnpirující, informativní a naučná. Steve Jobs je můj největší vzor v oblasti podnikání, takže o jeho životě chci získat co nejvíce informací. Proto jsem si také vybral tuto knihu, která mi potvrdila můj pozitivní pohled na Jobse. 


Z knihy vyplývá, že vynikal svým přesvědčením a bezednou motivací inovovat a zlepšovat věci až k naprosté dokonalosti. Jeho manažerský styl, který stál na kreativitě a svobodě jeho zaměstnanců, po kterých ale vždy vyžadoval absolutní bezchybnost a dokonalost. Dirigent orchestru - tak ho v knize popisují jeho nejbližší přátelé a spolupracovníci.


V knize se mi líbily jeho dialogy s různými lidmi, při kterých je dokázal přesvědčovat svými jedinečnými názory . “Think different and then again” - můj nejoblíbější a zároveň nejvýstižnější citát Jobse. Vybudoval firmu, která v současné době nepotřebuje ani reklamu, jelikož je jedničkou ve svém odvětví.


Chtěl bych se inspirovat jeho životem, ale i poučit z chyb, kterých se dopustil. Chtěl bych být v budoucnu více náročný na sebe a svoje okolí, nebát se mít jiný názor a stát si za ním, věřit si a nesejít z cesty. Naopak bych se chtěl poučit z jeho největší chyby, kdy se choval nezodpovědně a špatně jako otec.


Knihu hodnotím více než kladně, jelikož Jobse zbožňuji. Doporučoval bych knihu každému, koho zajímá život vizonáře Jobse a jeho fantastický příběh plný zvratů a vítězství.Hodnocení: 80 %

Nový komentář:Komentáře (1):Václav Švec - 11.11.2019 - 18:12


"Chtěl bych být v budoucnu více náročný na sebe ..." - podle mě už jsi začal, snad sis toho taky všiml. ;)

Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Sleduj nás na sociálních sítích: