Radikální otevřenost


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 24.01.2022

Radikální otevřenost   Kim Scott

Proč jsem si vybrala tuto knihu?


Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsme na začátku školního roku měli celé TS věnované právě této knize a moc mě zaujala. Doufala jsem, že mi kniha pomůže například v lepší komunikaci s týmem. Výtažky z knihy 


-       Rockstars – článek v týmu, na který je spolehnutí a je stálý, expert ve svém oboru – nejlépe, když bude pořád ve svém zajetém prostředí.

-       Superstars – článek v týmu, který je ambiciózní, inovativní a rychle se učí. Naopak od rockstar, potřebuje změnu a kariérní růst co nejrychleji.

-       Naučte se pracovat s emocemi

-       Nastavit si pravidlené meetingy 1:1

-       Nejdříve se starat o sebe a pak o ostatní 

-       Chválit a kritizovat lidi musíme okamžitě, aby se neztratila energie v tom momentě

-       Je dobré, zajímat se o kariérní růst i životní příběh ostatních

-       Agendu si určí tým, ne vedoucí – dát jim „úkol“ udělat to 

-       Demontrovat svou otevřenost

-       Dát si pozor na své emoceTo důležité


1.     Ničivá empatie – Člověk s ničivou empatií raději neřekne nic, aby někomu jinému neublížil i když to ve výsledku může být na škodu. Raději dá neupřímnou pochvalu, či lichotku místo vyřčení pravdy. 

 

2.     Manipulativní neupřímnost – Tito lidé, se nemají žádný osobní zájem o druhé lidi. Tudíž, když takový člověk má nějaký problém s někým druhým, nebo by mohl upřímně říct co by někdo mohl udělat lépe, neřekne mu to protože je mu to jedno. 


3.     Útočná agrese – Člověk, kdo používá útočnou agresi, tak nemá většinou moc empatie a nedává si záležet, jak konfrontuje jiné lidi. Mezilidské vztahy v tomto ohledu mu nic neříkají. 


4.     Radikální otevřenost – Člověk, který je radikálně otevřený dokáže poskytnout objektivní a upřímnou zpětnou vazbu, i když to není zrovna lichotivé. Také si dává pozor na diskrétnost, aby tím ještě víc neztrapnil daného člověka. Snaží se, aby byli druzí lepší a něco si z jeho zpětné vazby vzali. 


Názor na knihu 


Kniha se mi moc líbila a hned po přečtení jsem se to snažila aplikovat jak ve svém osobním životě, tak i v pracovním i školním. Dříve jsem byla ničivě empatická, protože jsem nikomu nechtěla ublížit, ale po přečtení této knihy mi došlo, že tím co dělám ostatní ubližuji ještě více, než si myslím. Nyní na tom pracuji a snažím se být c nejvíce radikálně otevřená. Knihu doporučuji často lidem do osobního života.


Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (1):Jonáš - 09.04.2022 - 12:12


Co si myslíš o úrovni radikální otevřenosti v JBS? Co sis z knihy odnesla nového odporti TS? Co se ti povedlo při ATP?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 3

11.05.2022

Kategorie: Inovace

Body: 0

08.05.2022

Kategorie: Podnikání

Body: 3

08.05.2022

Kategorie: Učení

Body: 1

07.05.2022

Kategorie: Inovace

Body: 3

06.05.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

05.05.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: