Pravidlo žádných pravidel


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 29.03.2023

Pravidlo žádných pravidel   Reed Hastings, Erin Meyerová

Když vidím knihu z nakladatelství Melvil, vím, že u mě bude mít úspěch. U Pravidla žádných pravidel to nebylo jinak. Kniha je velmi čtivá a lze si ji spojovat se systémem v naší komunitě.

Základním pravidlem každé úspěšné společnosti jsou lidé zapálení pro věc. Je výhodnějším mít menší počet chytrých a schopných pracovníků, něž mít velký počet průměrných.

Ve stažení k Tiimi jsme si jako tým prošli oběma fázemi. Na začátku nás bylo víc a nebylo to efektivní. Až postupem času, když několik jedinců odešlo, zvedla se morálka celého týmu.

Dalším bodem je podávání zpětné vazby. Upřímná zpětná vazba tvoří kolektiv, který si bude důvěřovat a nebude se zesměšňovat. Zároveň pomáhá přicházet na problémy mnohem rychleji a zrychlí se tím i práce. Šéf by měl ukázat zaměstnancům, že se nemusí bát s ním mít nějaký rozpor. Diskuse je dopomáhá k úspěchu.

V mém týmu si dokážeme navzájem předat i vyslechnout zpětnou vazbu a nebojíme se otevřít těžká témata. Například při sesazení týmového lídra.

Nekonečné množství dovolené by mělo ukázat, jací lidé v naší firmě jsou a jak berou práci zodpovědně. Zaměstnanci by se neměli bát si vzít dovolenou. Ale musí počítat s tím, co vše před ní nebo po ní musí udělat.

Toto v Tiimiakatemii nelze udělat. Na některé předměty musíme mít 90 % docházku. U nás v týmu se přesto občas můžeme připojit na TS online, aniž by se to počítalo do absence. Každý si tuto možnost vybírá na základě svých osobních potřeb. Nikdo toho nikdy nezneužil.

Zaměstnanci se nemusí řídit svým šéfem, jen ho o svých krocích musí informovat. Zaměstnanec Netflixu, který se řídí jen tím, co po něm chce šéf a neřekne mu, že se mu něco nelíbí, není pro Netflix vhodný pracovník.

U nás nemáme žádného šéfa, který by nám něco rozkazoval. Vše si řídíme dohromady

The keeper test: Kdyby určitý zaměstnanec podal zítra výpověď. Snažili byste se ho přemluvit ať zůstane nebo byste ho nechali jít? Pokud jste zvolili za druhé, nechte ho jít už dnes a hledejte lepší zaměstnance.

V Teamly jsme nikoho nikdy nevyhodili a ani jsme to neplánovali. Chceme, aby se daná osoba rozhodla sama. Z tohoto bodu se přesto můžeme poučit. Mohli jsme se lidmi, kteří odešli, promluvit a pomoc jim se rozhodnout dříve.


Afterall Tiimiakatemia a Netflix mají hodně podobného. Obě komunity potřebují zapálené lidi, kteří jsou ochotní jít za stejným cílem.






Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Vedení

Body: 1

18.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

18.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

18.04.2024

Kategorie: Management

Body: 0

18.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: