Pravá Tiimi-knížka


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 14.01.2022

Podnikání z lavice   Adam Štrunc a Pavel Štrunc

Na úvod bych se nebál tuto knihu nazvat mistrovským dílem. Kdyby se tato kniha měla stát biblí českého větve Tiimiakatemia, tak nebudu mít žádné námitky. Proč tato silná slova? Vycházím totiž ze svých zkušeností se studiem a zároveň i porovnávám tuto knihu s podobnou literaturou. Jelikož jsem četl i knížku Tiimiakatemia: How to Grow Into a Teampreneur, tak musím říct, že Podnikání z lavice prozrazuje o našem studiu více informací a zároveň to i podává mnohem lepší formou.


Kniha je čtivá a zároveň i poměrně faktická. Neřekl bych, že člověku udává přesný návod, jak podnikat, ale v rámci možností a univerzálnosti se to knize ani nedá vytknout. Od začátku čtenáře provádí světem podnikání. Zároveň ukazuje příklady z praxe a podrobněji vše rozvádí u dvou konkrétních podnikatelských nápadů. Jeden slouží jakožto příklad pro služby a druhý pro produkty.


Dále si člověk může vyzkoušet reálné metody, jež kniha popisuje a vyzkoušet je v praxi. Příkladem může být způsob, jak přijít na nový nápad. Vzít si knihu, otevřít ji na náhodných stránkách a prstem vybrat náhodná slova, je doporučeno, aby ta slova byla podstatná jména. Po zvolení tří podstatných jmen můžeme vymýšlet, co tato slova spojuje, a jaké produkty nebo služby by z toho mohly vzniknout. Přijdeme-li na to, můžeme využít další tip knihy a tím je Lean canvas. Zde si předběžně stanovíme takový menší plán, díky němuž si můžeme odpovědět na dost otázek. Včetně té, která se nás ptá na to, jestli má smysl vyjít s produktem na trh.


Jistě už nemusím zdůrazňovat, jak moc si mě tato kniha získala, avšak bez praxe je teorie často leda tak na dvě věci. Proto bych rád tyto nabyté poznatky využil v praxi a to při dlouho odkládaném startu mého projektu s omáčky.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Vedení

Body: 2

24.01.2022

Kategorie: Management

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Vedení

Body: 0

24.01.2022

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 1

24.01.2022

Kategorie: Jiné

Body: 1

24.01.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: