Modifikace ATP modelu do projektové praxe
Proces, kterým nás provádí ATP je velmi důležitý a dopomáhá úspěchu projektového funogvání, za úspěšným projektem stojí mnoho akčních kroků, ty mohou být určeny právě v pre-motorole, zápal pro projekt a disciplína členů pak určuje, zda vůbec dojde k vykonání podstatných akčních kroků.
Podle mých zkušeností je ATP model příliš stručný a nepracuje dostatečně s motivací, neprovede nás procesem tak hladce jako proces nastavování a plnní cílů od Briana Tracyho viz níže.
1] figure out what you really want
2] believe you can achieve it
3] write it down
4] assess your starting point
5] find your why
6] determine the when
7] identify chaulages
8] keep learning
9] build connection with the right people
10] plan and execute
11] stay on track
12] keep going
(Tracy- Goals)
V Tiimiakatemia jednotkách by si lidé měli brát členy do projektu, pokud by tomu tak opravdu bylo lidéby mohli individuálně projekt připravit pomocí prvních 6 kroků a následně přijít do týmu a získat pro projekt další členy do týmu, tyto členy by mohli být vybírání i z celé komunity, pomocí sdílených profilů, které by obsahovali nejen skilly ale třeba i časovou kapacitu, hodnoty člena, jeho vize do budoucnosti, bylo by pak jednodušší oslovit členy do svého týmu.
Navíc pokud iniciátoři nových projektů sami projdou procesem práce na prvních krocích může dojít k ujasnění, zda je projekt v souladu s tím, co jedinec opravdu chce dělat a může tak dojít k zamezení vzniku projektů které začnou ale nikdy se příliš neposunou.