Mnich, který prodala své ferrari


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 07.10.2021

Mnich, který prodala své ferrari   Robin S. Sharma

Životy mnohých, jsou zbytečně rychlé, stresující a materialistické. Kniha nám dává myšlenky a návody, jak žít spokojeněji a šťastněji.


Ovládnout svoji mysl

Stejně jako je potřeba pečovat o zahradu. My musíme pečovat o naši mysl, aby se v ni neusazovali zbytečné negativní myšlenky. Musíme se naučit vyměnit negativní myšlenky za ty pozitivní jako je například laskavost láska a empatie. Tím si vytvoříme pocit vnitřního klidu.

Naučit se usměrňovat myšlenky a způsob jakým reagujeme na události našeho života. Utvořit si zvyk hledat ve všem jen to pozitivní a posilující, každá zkušenost nám poskytuje lekci.

Soustředění

Náš současný svět je plný zbytečný informaci a vjemů které ničí naše soustředění. Je dobré si striktně vybírat jaké informace chceme pustit do našeho života. Cvičit soustředění se jen na jednu věc- může to být cokoli.


Následovat naše poslání

Zaměřit mysl jen na jedinou cestu/cíl kterou MY chceme a která nás dovede k našemu poslání. Najít si naše životní poslaní. Pak přestaneme plýtvat energii na zbytečné věci a budeme při tom všem šťastní, protože je to naše cesta, která nám dává smysl, v kterou věříme a která nás během toho všeho bude naplňovat. Poslání může být cokoli s tím že šťastní budeme hlavně když při tom budeme činit šťastné i druhé. Příklad poslání- být dobrý otec, cíle- naučit se vstřícnosti, trpělivosti…

Laskavost k ostatním nám přinese štěstí.

Je dobré každý den hodnotit své poslání a cíle a z nich plynoucí priority. Důležitá je jasná definice. Hodnotit, jak si v nich vedeme, zda jdeme dobře nebo ne, a zamýšlet se nad tím, jak je udělat ještě lepší.

·      Jasna vize cíle (můžou nás motivovat i obrázky)

·      Pozitivní tlak, který nás bude inspirovat – veřejný závazek, trest za nesplnění

·      Časový plán

·      Napsat na papír – cíl který není napsaný na papíře jako by neexistoval

·      Tuto činnost opakovat minimálně 21 dnů v řadě- tím si utvoříme rutinu.

·      Užívat si proces.


Pracovat na sobě

Překročit svoje hranice, pouštět se do věcí do kterých máš strach. Začít dělat věci které jsme vždy chtěli dělat, ale báli jsme se.

Zapsat si co nás brzdí od toho čeho chceme dosáhnout. Když je dokážeme identifikovat tak se s nimi pak dokážeme poprat.

30 dní po sobě musíme 1 hodinu denně obětovat na tohle

1.    Rituál samoty – 15 minut klidu a ticha abychom poznávali sami sebe. Nejlépe ve stejný čas.

2.    Rituál fyzična – cvičit svoje tělo. Hluboce dýchat břichem.

3.    Rituál živé výživy – jíst zdravě. Vegetariánská strava.

4.    Rituál bohatých znalostí – celoživotní učení. Denně uplatňovat tyto znalosti. Prioritizovat. Číst denně aspoň 30 minut. Číst to co nás bude zlepšovat.

5.    Rituál zářivého žití – sebereflexe. Naučit se o sobe přemýšlet. Myslet tak abychom se rozvíjeli. Porozumět tomu co jsme udělali špatně a udělat si plán aby se to neopakovalo.

6.    Rituál brzkého probouzení – důležitá je kvalita spánků ne jeho délka. 10 minut před a po spánku je dobré věnovat uklidnění se a připravení se na spánek. (klid, čaj…) a začít den dobře. Žít každý den jako by to byl poslední.

7.    Rituál hudby – poslouchat hudbu kdykoli se budu cítit unavený.

8.    Rituál mluveného slova – motivovat/opakovat sám sebe abychom se motivovali. Pokud si budeme říkat o sobě pozitivní věci, mysl to začne akceptovat a obráceně.

9.    Rituál shodného charakteru – dělat věci pro posílená našeho charakteru. Píle, soucítění, pokora, trpělivost, poctivost a odvaha.

10. Rituál jednoduchosti – nezabředávat do maličkostí. Zredukovat své potřeby. Lidé jsou chamtiví a chtějí pořád víc.


Budování silné vůle

Silná vůle pomáhá udělat vždy to co jsme slíbili včas k ostatním i k nám samotným. Silná vůle nám pomůže ovládnout se když nás urazí někdo kdo není tak uvědomělý. Získáme tak i více svobody protože přestaneme dělat to co nám ostatní říkají, začneme dělat to co nám bude dávat větší smysl a co je správné.


Ovládnout svůj čas

Naplánovat si činnosti, zapsat si cíle. Co nejmíň času trávit zbytečnými aktivitami. Musíme se naučit říkat ne, pokud nás někdo okrádá o náš čas.


Všeho s mírou žádné extrémy. Začít s tím co cítíme že je pro nás dobré a co nám dává smysl.

Nikdy neobětuj štěstí pro úspěch!


V této knize jsem našel spoustu myšlenek, s kterými naprosto souhlasím a je dobře že jsou takto poslané do světa. Souhlasím s tím, že stres lidi zabíjí a je daleko důležitější mít spokojenou rodinu než hodně peněz nebo kariéru.

Kniha má však velmi mnoho negativ, až moc odhodlaně říká/prezentuje nikterak nepotvrzená nebo podle mě dokonce lživá tvrzení. Například- trénováním představivosti se věci stanou skutečné, únava je jen výplod naší mysli, v tichu objevíme inteligenci vesmíru, díky rituálům získáme perfektní zdraví.. mohl bych pokračovat dál a dál

Knížka je navíc až moc zdlouhavá, hodně věcí se tam opakuje, celý začátek je v podstatě zbytečný, neboť se stejně jedná o smyšlený příběh nezakládající se na pravdě.

To hlavní co nemám rád na motivačních knížkách je i tu. Extrémně zjednodušují procesy které jsou v realitě velmi těžké. Nemyslím si že bohatší život je plný návyků které nás mají zefektivnit..Mám strejdu který se podle podobných pravidel řídí každý den a sice nevím jak on sám sebe vnímá asi se jemu žije lépe ale ostatním lidem v jeho okolí se lépe určitě nežije.
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Společnost

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Učení

Body: 0

02.12.2021

Kategorie: Koučování

Body: 0

02.12.2021

Sleduj nás na sociálních sítích: