Mnich, který prodal své ferrari


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 16.03.2021

Mnich, který prodal své ferrari   Robin S. Sharma

Proč právě tato kniha?

 Knihu jsem četl před pár lety. Byla to jedna z prvních knih, která mi otevřela svět se sebe rozvojovou tématikou. Nejspíš mi ji někdo doporučil, nebo byla v knihovně mého táty a já po ní sáhnul.

O čem tato kniha je? 

  Kniha vypráví příběh Juliána, který se rozhodne změnit svůj život od základu. Odjede do Indie, kde načerpá znalosti od mnichů, ke kterým se jen tak někdo nedostane. S touto znalostí se vrací do států a chce svou vědomost předávat dál. Rozhodne se navštívit svého bývalého spolupracovníka Johna, jemuž se snaží tuto modrost předat. 

Co jsem si z knihy odnesl?

 Jedna z hlavních myšlenek, která mi utkvěla v hlavě byla udržení si v rovnováhy těla, duše a mysli. Všechny tři složky jsou důležité a mají na sebe vzájemně velký dopad. Pozitivní i negativní. Velmi efektivní metodou zklidnění této trojice je meditace. Myslím si, že je tento um v dnešním uspěchaném světe velmi příhodný. Člověk se učí nenechat se ovládat svými emocemi, zklidnit se a být pozorovatelem. Také jsem si z knihy odnesl, že záleží na nás, jak nahlížíme na věci v našem životě. Míním to tak, že i přes to, že jsou některé životní zkoušky těžké, tak z nich můžeme vytěžit velmi mnoho. Já tuto myšlenku mohu reflektovat na svou zkušenost, kdy jsem opakoval ročník. Po uplynulé době jsem si uvědomil, že je to vlastně z dlouhodobého hlediska dobře. Díky prodlouženému roku jsem si uvědomil, že cesta, po které jsem šel se musí změnit. Tvrdý pád na zem mi otevřel oči a já jsem přestal od problémů utíkat a začal jsem je řešit. Pozitivní dopad to mělo na všechny možné sféry mého života, poznal jsem nové fajn lidi, rozhodl se jít na tuto školu a mnoho dalšího. Rovněž pro mě stěžejní myšlenka byla vytváření si návyků. Díky této myšlence jsem si vytvořil svou ranní rutinu, která mi v životě drží nějakým způsobem řád a nežiji v chaosu. A nakonec to nejlepší, uvědomil jsem si, že lpět na hmotných statcích není pro mě. Není to však o tom nemít nic. Je fajn si dopřát hezké, kvalitní i drahé věci, jen na nich nesmí být člověk závislý a vytvářet si na nich hodnotu. Proto souzním s minimalismem, kdy člověk staví na svých vnitřních hodnotách. Ty vám totiž nikdo nevezme.

Hlavní myšlenka knihy:

 Myslím si, že se kniha snaží čtenáře přimět popřemýšlet o tom, jakým způsobem žije svůj život. Předkládá možnosti, které mohou pomoci ke zlepšení kvality života jedince. Kniha je určena spíše pro nadšené jedince nežli pro skeptiky, které seberozvoj příliš nezajímá. Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (1):Adam Šulc - 20.03.2021 - 20:07


Moc hezky napsaná esej! Líbí se mi, že v ní reflektuješ na reálné situace.

Nejnovější eseje:

Kategorie: Jiné

Body: 1

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 2

24.01.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: