Kam se poděl můj sýr?


1 bod

Hodnocení: 80 %

Přidáno: 08.01.2021

Kam se poděl můj sýr?   Spencer Johnson

Kam se poděl můj sýr?

Tuto velmi krátkou knihu jsem si vybral, protože jsem se přihlásil do „Super čtecího programu“, kde jsem si pro začátek měl vzít knížku s lehkým textem, aby se mi metody z programu dobře aplikovali. Chtěl jsem, aby mi kniha, na které budu testovat metody z programu, taky něco přinesla, aby to nebyl pouze příběh. Tato kniha má věhlas příběhu, co změnil život mnoha lidem, a tak by mi měla minimálně předat pár myšlenek, které mohu aplikovat ve svém životě i já.

 

 Pan Spencer Johnson napsal knížku způsobem, který jsem nečekal. Na začátku jsou citace lidí, jak říkají, co jim příběh v knize předal do života a jak jim to ovlivnilo jejich bytí. Po dalších náležitostech, co by měla každá kniha splňovat, pokračoval autor vyprávěním o setkání s jeho přáteli v Chicagu, kde jim začal vyprávět svůj příběh o myšičkách a malých lidičkách. Tím Jonson „vypráví“ příběh i čtenářům. Krátká pohádka s mnoha radami a myšlenkami k zamyšlení na to, jak se vyrovnávat a přistupovat ke změnám. Po příběhu je v knize kapitola o diskusi, kterou vyvolalo Spencerovo vyprávění v Chicagu. Nakonec je shrnutí všech rad a filozofií, které nám chtěl autor pohádkou předat.

 

Můj „take-out“:

Změny se stávají, je to jeden ze základních zákonů vesmíru, tak proč s tím máme takový problém? Vím, jak moc je entropie důležitá, a tak ji beru jako samozřejmost. Bez ní by se nemohly uskutečnit nové věci. Změny jsou tedy spíše příležitosti ke zlepšení! Proto se budu snažit změny vyhledávat a ideálně způsobovat. 

 Hodnocení: 80 %

Nový komentář:Komentáře (1):Jana Švecová - 20.01.2021 - 16:30


Chvíli jsem se divila, že se v lince Tvých esejí objevila tato jednoduchá knížka :-), původně jsem si říkala, že zřejmě doplňuješ náročné knihy lehčími, ale v úvodu eseje jsi krásně vysvětlil svůj motiv :-). Možná by pro čtenáře bylo zajímavé zjištění, jak dlouho Ti díky čtecímu programu přečtení této knihy trvalo. Zkus v esejích více reflektovat na aplikování teorie do praxe.

Nejnovější eseje:

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Společnost

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Učení

Body: 0

02.12.2021

Kategorie: Koučování

Body: 0

02.12.2021

Sleduj nás na sociálních sítích: