Jsi Prostě Borec


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 22.09.2022

Jsi Prostě Borec   Jen Sincero

Přestaňte pochybovat, že jste skvělý a začněte si úžasně žít.


Úvod

Jako první řeknu, že tato kniha není (ještě) obodovaná. I tak bych na ní ale ráda napsala esej, jelikož mi přijde jako jedna z nejlepších seberozvojových knih zaměřených na sebevědomí a sebevnímání. Kniha je čtivá a vtipná, zároveň pojednává o hodně důležitých a vážných věcech. 


Proč jsem si knihu vybrala?

Již od mala nejsem moc sebevědomý člověk. Vždy jsem bojovala s nástrahami typu zánětlivé akné, bodyshaming, nepříjemné školní prostředí, nejistota, stydlivost… po covid lockdownu jsem myslela, že jsem tento boj vyhrála, v květnu letošního roku jsem ale zase padla. Když jsem šla do knihovny pro knihu Moderní Time management koukla tam na mě kniha v doporučených kniha “Jsi prostě borec” a já si jen řekla, že tohle je přesně co potřebuju, zase si myslet, že jsem borec.


Moje cesta sebevědomí v Tiimiakatemii

Tiimiakatemie mi dala úplně nový rozhled, jiný mindset a hlavně přesvědčení, že dokážu cokoli, stačí pro to něco dělat. Tenhle mindset mám již hodně pod kůží a přestože samozřejmě přicházejí pochyby a slabší chvilky, toto je něco co je již mojí součástí. Zároveň přišla obrovská challenge - lidi, všude a ví o mě tolik věcí! Lidé mě můžou soudit, vidí co a jak dělám, vidí pod pokličku. Tím že se nabalilo hodně věcí najednou a já byla na konci prváku za hranou mých sil v mnoha směrech začala jsem být extrémně nespokojená sama v sobě. Jak mi kniha pomohla?

ATP: Čas pro sebe je důležitý a z této zkušenosti jsem vyšla tak, že neděle jsou dny pouze pro mě a rodinu. Dále každý den ve 20 hodin vypínám telefon a věnuji se sobě a příteli. Odděluji práci a volný čas, využívám k tomu prostorů TAP (práce) a mého domácího prostředí (zábava, volný čas, malý úsek práce), oddělila jsem si doma stoly na online a offline práci. Přitahuji pozitivní věci pozitivním myšlením, snažím se nesrovnávat mou výkonnost s ostatními. Neporovnávám se obecně, každý je unikát. Nemluvím sama o sobě negativně, nenadávám si a vnímám své emoce.


Myšlenky z knihy, které ve mně zarezonovaly:

Jestliže chcete vést život, jaký jste nikdy nevedli, musíte dělat věci, jaké jste nikdy nedělali.


Člověka, který po celý život hledá důvody, proč se on sám na nic nezmůže, může pořádně rozrušit pohled na někoho, kdo se do něčeho vrhá po hlavě.


Je stejně snadné uvěřit, že jsme úžasní, jako tomu, že stojíme za houby.


Srovnávání se je nejjistější způsob, jak si zkazit veškerou radost ze života.


Když žijeme ve strachu z toho, co si o nás pomyslí ostatní, místo abychom jásali nad tím, jací jsme, dusíme svůj život těžkou duchnou nudy. 


Zodpovídáte za to, co říkáte a děláte. Nejste zodpovědní za to, jestli kvůli tomu někdo vyšiluje.


Co si o vás ostatní myslí, není váš problém, ale jejich.


Většina věcí se dostaví nikoli tehdy, když o něčem přemýšlíme, ale teprve tehdy, když to děláme.


Naše fantazie jsou naše skutečnost ve světě bez výmluv.


Víra znamená mít tu drzou odvahu věřit v něco, co ještě není vidět.


A HLAVNĚ!

MĚJTE SE RÁDI<3


Závěr

Tato esej je spíše o mně než o knize, všechny tyto myšlenkové procesy však vznikly právě z jejího čtení. Knihu doporučuji každému, kdo má pocity nesebelásky a bojuje se svým sebevědomím. Kniha mě nastartovala v osobním životě a tím i kariérním, jsem daleko více ukotvená v sobě a když přijde něco špatného lépe to překonávám. A hlavně se mám ráda a to je základem ke všemu ostatnímu.
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

07.10.2022

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

04.10.2022

Kategorie: Duchovní růst

Body: 1

03.10.2022

Kategorie: Učení

Body: 2

Kategorie: Učení

Body: 2

Sleduj nás na sociálních sítích: