Jak získávat přátele a působit na lidi


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.10.2021

Jak získávat přátele a působit na lidi   Dale Carnegie

Naše vystupování, chování a to, jak působíme na naše okolí, souvisí s tím, koho kolem sebe máme a jak k nám přistupuje, což se týká nejen našich přátel, ale také klientů a obchodních partnerů.

Mým největším problémem v tomto směru je to, že pokud nemám úplně nejlepší náladu, tak to dávám kolem sebe hodně najevo, aniž bych si to uvědomoval a zpětně potom vidím, že ne vždy bych se chtěl chovat tak, jak se v daný moment chovám. 


3 nejlepší podněty, které mě v knize oslovily:
Jestli si mě někdo dokáže něčím získat tak je to tím, že mi vyjádří pocit důležitosti a právě o tom píše i autor v knize. Pokud přijdeme například na schůzku s naším potenciálním zákazníkem a začneme mu ihned předvádět náš produkt a snažit se mu ho prodat, pravděpodobně neuspějeme. Abychom s potencionálního klienta udělali našeho zákazníka, je zapotřebí mu ukázat, že je pro nás důležitý. Důležité také je, aby naše chování bylo zcela upřímné a konverzace plynula přirozeně.  

Často se mi stává, že se snažím s druhými lidmi mluvit o tom, co zajímá mě, protože to je to, čemu rozumím a v čem se cítím nejjistější. Dobré třeba je zjistit si před schůzku něco málo o našem protějšku, o jeho zájmech a koníčcích a začít konverzaci například na toto téma. 
I když se tato rada může zdát jako primitivní, já sám na ni často zapomínám a místo úsměvu na tváři se mračím. Pokud přijdeme na schůzku s úsměvem, klient si nás zapamatuje jako pozitivně naladěnou osobu a v naší přítomnosti se bude cítit komfortněji. 


Největší přínos knihy vidím v jednání se zákazníky, kdy spousta maličkostí může hrát velmi důležitou roli v prodeji našich produktů nebo služeb. Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: