Jak prokouknout druhé lidi


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 22.09.2022

Jak prokouknout druhé lidi   Joe Navarro

Knížku jsem poslouchala jako audioknížku. Vřele to doporučuji, je to víc oddechové a trošku si odpočinete od klasických knih. Chci si ještě přečíst Nikdy nedělej kompromis, protože se tyto témata dost prolínají. U této knížky se mi nejvíce líbilo, jak je praktická, autor vás například provede řečí těla člověka. 

Je potřeba podotknout, že přečtení (poslechnutí) knihy nestačí. Bez praxe to nejde. Bylo skvělé knihu poslouchat v mhd a pozorovat řeč těla lidí okolo.  


NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE 

Všichni víme co to je, ale ne všichni víme, že tvoří 65 % naší komunikace. Neverbální komunikaci nevěnujeme v běžném životě moc pozornosti. Nejčastěji se zaměřujeme jen na obličej - mimiku, člověka, se kterým mluvíme.

Jeden z důvodů proč je neverbální komunikace extrémně důležitá je, že jí nedokážeme ovládat. To co říkáme ovládáme, ale to co děláme tělem zcela neovládáme. 


Když chceme pochopit neverbální komunikaci člověka, můžeme se zaměřit na body, které kniha ukazuje a popíšu je níže. Každopádně je to pořád hádání. Nikdy nevím co se druhému děje v hlavě a proč jeho tělo dělá, co dělá. Můžeme hádat a poznatky z knihy nám pomohou zvýšit pravděpodobnost hádání. 


NEJVĚTŠÍ POZNATKY Z KNIHY:


Dolní část těla (od pasu dolů) skrývá 80 % naší neverbální komunikace. 

Překřížené nohy značí bezpečí, pevný postoj (stání rovně) značí připravenost na útěk.

Nohy nikdy nelžou. 


Ruce - část těla, kterou dokážeme trochu ovládat, ale jen když se pořádně soustředíme. 

Překřížené ruce jsou symbolem ochrany. 

Okousané nehty znamenají častou nervozitu. 

Propletení prstů značí nervozitu.

U žen je velkým projevem nervozity sahání na krk.


Když přivřeme oči značí to, že se cítíme v nebezpečí, snažíme se zaostřit. Když do místnosti vejde někdo, koho nemám ráda, přivřu oči. Když vejde někdo koho ráda mám, otevřu oči a rozšíří se mi zorničky. 

Špulení rtů značí, že se snažíme přijít na jiné řešení, hledáme alternativy. To stejné značí, když uhneme pohledem doprava. 


Není dobré neustále lidem klást otázky. Radši vám zalžou, než aby přiznali pravdu. 

Když se cítíme dobře, mluvíme energicky. Na tonu hlasu poznáme, jak se člověk cítí. 


ATP

V knize toho bylo tolik,, že by esej byla nekonečná. Doporučuji si knihu přečíst. Hodně jsem se začala soustředit lidem na nohy, ruce a oči. Je pro mne složité vnímat co mi člověk říká a zároveň vnímat jeho neverbální komunikaci. Chce to cvik, ale baví mě na tom pracovat.

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (1):Tomáš Konrád - 29.09.2022 - 16:37


Co tě přivedlo právě k této knížce? Co přesně jsi v knize hledala? A proč - k čemu chceš znalost neverbální komunikace využívat? Jak ti to pomáhá v podnikání?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.10.2023

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 1

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 2

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 0

01.10.2023

Sleduj nás na sociálních sítích: