Efektivní vedoucí


0 b.

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 12.10.2021

Efektivní vedoucí   Peter Ducker

Efektivní vedoucí se ptá "co je potřeba udělat" otázka nezní "co chci udělat".

 

Podle mě přesně takto funguje Elon Musk. Ptá se "co je teď potřeba udělat" nebo "co je teď správné". Proto dosahuje tak výjimečných výsledků.

 

Firma, ve které když je potřeba zaplatit fakturu, někdo bude radši dělat návrhy nového produktu, se na trhu moc dlouho neudrží. Samozřejmě je důležité si volit práci, která nás bude naplňovat, ale někdy je prostě zapotřebí udělat něco, co se nám nechce, co je nepříjemné.

 

Momentálně se snažím s tímto mindsetem pracovat na mém Learning Contractu. Co je zapotřebí se naučit a dělat, abychom začali podávat výjimečné výsledky?

  • Nejdříve potřebujeme praxi. Bez zákaznických projektů, které jsou propojené s reálným světem, se nemáme jak se učit řešit potřeby reálných firem.
  • Dále potřebujeme hladký průběh projektu. Pokud projekt nebudeme umět řídit, nebudeme umět splnit požadavky v zadaném času, ceně, kvalitě a kvantitě. A nedostaneme zaplaceno.
  • Stejně tak pokud nebudeme mít dostatečnou expertýzu, tak pro nás bude těžké tyto požadavky naplnit. Nebudeme schopni dosahovat nadprůměrných výsledků, nebudeme mít výhodu oproti konkurenci a nebudeme tak vydělávat tolik peněz.

 

Proto je v mém Learning Contractu zahrnuto

  • Naučit se získávat zákaznické projekty (prodej)
  • Naučit se vést a plánovat projekt (projektové řízení)
  • Zlepšit se v týmovém učení, které podporuje tvorbu expertýzi. A naučit se marketing.

 

 

Efektivní vedoucí si dává pozor na čem tráví svůj čas.

Často se totiž stává, že jeho čas patří všem ostatním jen né jemu.

 

Zaprvé si svůj čas měří. Pokud si čas nebudeme měřit, nevíme kde naše efektivita strádá a nemůžeme to zlepšit. Přece jenom nemůžeme zlepšit to, co neměříme.

 

Zadruhé si vyhrazuje čas sám pro sebe, kdy se nikým nenechá vyrušit. Je to čas, kdy dělá klíčová rozhodnutí, kdy využívá své silné stránky, aby posunul firmu dál, kdy pracuje na čem je třeba pracovat...

 

Hodně se mi to spojuje s high performance koučem Brendonem Burchardem. Asi tři měsíce na začátku druhého semestru jsem si každý den plánovat a poté na něj a jeho efektivitu také reflektoval. Každé ráno jsem si určoval na jakých klíčových věcech je zapotřebí pracovat, abych se v projektech posunul dále. Byl jsem poměrně efektivní, a progres v projektech byl každý den a týden znát, což byl super pocit.

 

Bohužel jsem ze zvyku vypadl, rád bych si ho zase ale obnovil.

 

Akční krok:

Použiji znalosti z Tiny Habits k obnově zvyku a každý den si večer alespoň otevřu kalendář a kouknu na čem jsem pracoval. A každé ráno si naplánuju alespoň jeden pracovní blok do kalendáře.

A obecně začnu obnovovat svoje plánovací návyky.

 

Efektivní porady

Efektivní porada musí mít předem stanovený jasný cíl.

  • Udělat rozhodnutí, vybrat design, naplánovat CPM (Critical Path Method), Status meeting, Review meeting, Design meeting

 

Z toho my vyplívá, že každá porada/meeting by měla být připravená a dává mi jen smysl, aby ji připravoval a vedl projektový manažer. To je podle mě jeho práce. Možná by bylo i fajn říci jak poradu povede, aby ostatní měli vyjasněná očekávání.

 

Měl by se vést zápis, aby jsme se mohli k probíranému vrátit, nebo si chybějicí člen mohl doplnit informace. S tím se mi pojí další bod a to shrnutí. Lidé si díky němu vše lépe zapamatují a ujistí se, že odcházejí se stejnými výstupy.

 

Poslední hlavní bod je aby se odcházelo s dalším postupem, akčními kroky. Pokud jsme jen debatovali, ale nezaměříme se na práci zůstaneme stagnovat a nijak se neposuneme.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

24.10.2021

Kategorie: Jiné

Body: 0

24.10.2021

Kategorie: Jiné

Body: 0

24.10.2021

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Jiné

Body: 0

24.10.2021

Kategorie: Vedení

Body: 0

24.10.2021

Sleduj nás na sociálních sítích: