80/20


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 25.01.2023

Paretovo pravidlo 80/20   Richard Koch

Vítám Vás u první eseje ze série - Líný leden od BaTe. Název to popisuje jasně. Paretovo pravidlo je super jednoduchá kniha, protože jste o tomto pravidlu slyšeli už milionkrát. 

Proto to vezmu z jiného konce → Co mi tohle pravidlo dalo a v čem mi otevřelo oči. → 100% ATP. HA!

Jsem velký snaživec a detailista. Chci věci dělat na 100 %. Díky paretovu pravidlu si dokážu definovat, co je těch podstatných 20 % a v hlavě si z nich vytvořím svých 100 %. Takže mám radost z toho, co dokážu udělat. Těch 20 % většinou neobsahuje nějakou detailní práci a tu mám já ráda. Proto, když udělám těch 20 %, vrhnu se ještě na několik detailů, abych mohla být naprosto spokojená. 


Tohle pravidlo Vám může pomoc pochopit druhé. 

K tomuhle prozření se váže příběh:

Adélka ve Svatbách v kapse měla na starosti prezentaci naší práce (portfolio) na veletrh. Udělala layout prezentace, font a cca co by tam chtěla dát. Já jsem jí tam potom doplnila fotky. Večer před veletrhem prezentace nebyla hotová. Chybělo nastavení textu, animace, posloupnost atd. Měla jsem to zprvu Adél za zlé, že se na to vykašlala. Jenže tak to nebylo. Udělala 20 %, aby dosáhla 80 %. Když mi tohle sdělila, došlo mi, že to je důvod jejich 80% výsledků v zadaných úkolech. Jelikož jí baví těch potřebných 20 % a mě zase ty zbylé detaily, rozhodly jsme se, že si budeme práci do budoucna dělit. Ona udělá ten potřebný základ a já to vyšperkuju detaily. U prezentace to zafungovalo a práce byla ze 100 % hotová. Do budoucna to budeme zkoušet a snad najdeme to nejlepší propojení našich dovedností. 


Tohle pravidlo je fakt super. Myslím, že se nedá použít na všechny úkoly, protože něco prostě musí být ready na 100 %. Mám to tak ráda a nevidím na tom nic špatného. Když nad tímto pravidlem přemýšlíte u každého náročnějšího úkolu, může Vám to ušetřit spoustu času a úsilí. 

Ráda tohle pravidlo používám v celkovém přemýšlení nad byznysem. Jaký klient mi za 20 % úsilí donese 80 % zisku? Tohle jsem teď zažila s novým klientem. Chtějí velkou svatbu za 1m. Můžeme na nich vydělat kolem 100k. Z normálního klienta vyděláme kolem 25k. Úsilí je velmi podobné, protože s našimi klienty komunikujeme stejně. Rozdíl ve výdělku dělají dodavatelé. Díky tomuto klientovi a paretovu pravidlu jsem začala přemýšlet nad tím, jak se dostat k movitějším klientům a udělat z nich naše normální zákazníky.

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

01.02.2023

Kategorie: Učení

Body: 1

31.01.2023

Kategorie: Učení

Body: 0

31.01.2023

Kategorie: Učení

Body: 3

31.01.2023

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

31.01.2023

Sleduj nás na sociálních sítích: