Čtyřhodinový pracovní týden


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 14.01.2022

Čtyřhodinový pracovní týden: Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se „novým bohatým“   Timothy Ferriss

Tato kniha se poměrně liší od ostatních knih tohoto typu. Hlavním důvodem je způsob naprosté upřímnosti a způsobu podání informací, jak dělat věci jinak. Přestože zpočátku zní jako začátek nějaké pohádky, její informace vesměs dávají smysl.


Autor se zpočátku snaží čtenáře zaujmout tím, že popíše svůj život, poměrně vysoký výdělek a minimální čas strávený vyděláváním této sumy. Dále se pochlubí tím, jak s ušetřeným časem vynakládá. Může zaujmout svým vítězstvím v mistrovství světa v kickboxu nebo v také v tangu.


Pak postupně začne popisovat svůj životní příběh. Osobně mě zaujalo, že si často přizná, že v minulosti dělal chyby a nesnaží se vymlouvat, ale napíše i, jak se z toho poučil. Dále přikládá i cizí životní příběhy, které jsou tak bizarní, že jim jen stěží uvěřit. Nejvtipnější na nich ale je, že jsou popsány tak dopodrobna, že z toho člověku začínají stát vlasy na hlavě.


Nejvíce si mě pravděpodobně získal vysvětlování outsourcingu pomocí pracovníků z Indie. Jedinou škodou je, že pro obyvatele severní Ameriky má pracovník z Indie značně nižší hodnotu než pro Čecha, jako jsem třeba já. Avšak i tak je jejich využití pro mě reálné. Celá ta představa je tak deviantní, až je naprosto lákavá. Věřím ale, že značná většina lidstva se k těmto krokům neodváží, proto je to na nás.


Po přečtení knihy Konec prokrastinace jsem byl naprosto nadšený, ale zpočátku se nic nezměnilo. Prokrastinoval jsem dál, jen s tím rozdílem, že jsem si byl schopný odůvodnit, co mě k tomu vede, a že se jedná o prokrastinaci. Ta kniha byla spíše ukazatelem teorie, která člověku radí, jak ji využít v praxi. Avšak tato kniha ukazuje, co vše mohou tyto poznatky převedené do praxe přinést, a to motivuje mnohem více. Rozhodl jsem se proto začít s Buzer lístky a ToDo listy a hned je vše lepší. Doufám, že mi to vydrží a brzy budu mít indického kamaráda, který mi rád pomůže se zvýšením efektivity a možná mi i občas pomůže udobřit nějaký ten vztah, jak kniha zmiňuje.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 2

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: